SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Not the JK 2019 - 21-Apr-2019 - Provisional
Course Results
Blue
Results
5.65km 255m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Sindre Langaas
NORWAY
M55
56:36
2nd
Arnis Saltums
STAG
M21
59:54
+3:18
3rd
Peter O'Hara
ESOC
M45
66:13
+9:37
4th
James Martin
ESOC
M45
67:31
+10:55
5th
Clive Masson
ESOC
M50
73:27
+16:51
6th
Finlay Ross
ESOC
M50
79:39
+23:03
7th
Hugh Nicholson
GRAMP
M50
81:24
+24:48
8th
Julie Kovarova
TAY
W21
83:53
+27:17
9th
Kathleen Inch
FVO
W50
87:41
+31:05
10th
Colin Brash
STAG
M50
94:45
+38:09
11th
Julian Blow
TAY
M55
100:09
+43:33
12th
Timothy May
ESOC
M55
109:30
+52:54
13th
Mark Kassyk
ESOC
M60
150:44
+94:08
Green
Results
4.55km 180m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Richard Oxlade
ESOC
M60
71:52
2nd
Terry O'Brien
STAG
M60
80:01
+8:09
3rd
David Anderson
TAY
M50
87:29
+15:37
4th
Rosslyn Nicholson
GRAMP
W50
93:07
+21:15
5th
Mike Kipling
93:15
+21:23
6th
Leonne Hutchinson
ESOC
W50
100:20
+28:28
7th
Allan Downie
TAY
M60
102:17
+30:25
8th
Fiona Downie
TAY
W55
107:23
+35:31
9th
Jennifer Gallier
TAY
W35
111:34
+39:42
10th
Gerard Thomson
STAG
M60
112:27
+40:35
11th
Robert Findlay
ESOC
M70
120:23
+48:31
12th
Christine Mahony
ESOC
W60
145:07
+73:15
Joanna Schreiber
STAG
W50
m5-13
Catriona Phin
ESOC
W50
m7-13
Rhona Fraser
ESOC
W65
m12
Short Green
Results
3.8km 170m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Mary Williams
ESOC
W65
68:12
2nd
Lindsay McManamon
TAY
W35
71:43
+3:31
3rd
Peter Clinch
TAY
M50
72:52
+4:40
4th
Rosamund Vickers
W21
76:17
+8:05
5th
Nick Hepworth
ESOC
M45
77:21
+9:09
6th
Heidi Eik Thomson
FVO
W16
80:09
+11:57
7th
Anne Thom
ESOC
W65
102:37
+34:25
8th
Ian McCubbin
TAY
M65
108:59
+40:47
9th
Jude Maxwell
FVO
120:20
+52:08
10th
Jennifer Williamson
W60
129:07
+60:55
11th
Moira Laws
TAY
W75
131:59
+63:47
12th
Lee Patchell
132:41
+64:29
13th
Liz Fraser
TAY
W75
134:50
+66:38
Jamie Lawlor
ESOC
M16
m1 m4-9
Fiona Findlay
ESOC
W70
m9 m11
Bill Melville
TAY
M75
m11
Roos Eisma
TAY
W50
m9
David Combe
TAY
M80
m2 m4-5 m7-10
Anne Hoy
ESOC
W60
m9
Orange
Results
2.45km 75m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Michael Pearson
TAY
M70
25:30
2nd
Jane Anderson
TAY
W50
37:21
+11:51
3rd
Paul Hammersley 1
51:12
+25:42
4th
Katharine Melville
TAY
W75
65:37
+40:07
5th
Rowan Lawlor
ESOC
M12
66:17
+40:47
6th
Tom Tynan
ESOC
M14
66:20
+40:50
Maria and Tilly
ESOC
m3 m5-8
Margret Blow
TAY
W55
m4-9
Manuela and Saskia
ESOC
m3 m5-8
Anne Pearson
TAY
W60
m1-2 m4-8
Yellow
Results
1.925km 70m
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
n/c
Chris Pearson
TAY
M21
32:47
1st
Angus Philp
KFO
M5
37:24
2nd
Euan Tuddenham
TAY
M10
43:01
+5:37
Barry McManamon
TAY
M10
m3-9
Back to Top