SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Results for Menzieshill SOUL - 08-Jul-2018 - Provisional
...return to index
Class Results
MYJ
Splits
Results
2km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Andrew Twigg
FVO
14:45
2nd
Rowan Lawlor
ESOC
17:50
+3:05
MJ
Splits
Results
3.275km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Jamie Lawlor
ESOC
48:14
2nd
Duncan Barker
FVO
64:11
+15:57
MO
Splits
Results
6.65km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Max Bloor
INT
40:36
2nd
Logan McIntyre
INT
43:28
+2:52
3rd
Fergus Barker
FVO
69:07
+28:31
4th
Iain May
76:04
+35:28
MV
Splits
Results
5.7km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Trevor Hindle
MDOC
38:35
2nd
Alastair Dunlop
CLYDE
40:47
+2:12
3rd
Mark Wood
ESOC
43:19
+4:44
4th
Nick Langley
CLYDE
48:54
+10:19
MSV
Splits
Results
4.7km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Donald Petrie
CLYDE
29:05
2nd
Nick Hale
MAROC
30:40
+1:35
3rd
Graham McIntyre
INT
33:04
+3:59
4th
Pete Lawrence
GRAMP
33:06
+4:01
5th
Keith Roberts
MAROC
35:20
+6:15
6th
Hugo Barker
FVO
40:25
+11:20
7th
Richard Davison
TAY
46:33
+17:28
8th
Timothy May
ESOC
49:05
+20:00
9th
James Morrison
ESOC
50:54
+21:49
10th
Mark Kassyk
ESOC
58:45
+29:40
MUV
Splits
Age Class M65
Results
3.5km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Phil Smithard
KFO
25:32
2nd
Robin Strain
ELO
M65
28:17
+2:45
3rd
Roger Scrutton
ESOC
30:30
+4:58
4th
Alastair Lessells
ESOC
32:07
+6:35
5th
Ian Pyrah
ESOC
35:32
+10:00
Robert Findlay
ESOC
m11
MHV
Splits
Results
3.5km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
WYJ
Splits
Results
2km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
WJ
Splits
Results
3.275km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Morven Farquharson
GRAMP
41:39
2nd
Kirsty Farquharson
GRAMP
44:14
+2:35
WO
Splits
Results
5.7km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Alison Campbell
BASOC
40:57
2nd
Laura Hindle
FVO
43:34
+2:37
3rd
Rachel Kirkland
INT
45:10
+4:13
4th
Carolyn Hindle
FVO
47:17
+6:20
5th
Kerry Wood
ESOC
64:20
+23:23
WV
Splits
Results
4.7km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Helena Nolan
ESOC
39:49
2nd
Rachel Scott
GRAMP
41:42
+1:53
3rd
Nicola Melville
FVO
44:37
+4:48
4th
Laura Farquharson
GRAMP
44:49
+5:00
WSV
Splits
Results
3.5km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Alison Cunningham
ESOC
25:58
2nd
Fiona Hendrie
FVO
30:37
+4:39
3rd
Tricia Alston
INT
30:46
+4:48
4th
Amelia Petrie
CLYDE
31:47
+5:49
5th
Hazel Hindle
MDOC
35:02
+9:04
6th
Morag McIntyre
INT
39:30
+13:32
7th
Helen Barker
FVO
42:42
+16:44
8th
Brenda Clough
TAY
44:43
+18:45
WUV
Splits
Age Class W70
Results
2.825km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Sheila Strain
ELO
W70
27:16
2nd
Eleanor Pyrah
ESOC
31:17
+4:01
3rd
Fiona Findlay
ESOC
33:15
+5:59
4th
Kathleen Lessells
ESOC
35:16
+8:00
5th
Liz Fraser
TAY
54:27
+27:11
WHV
Splits
Results
2.825km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Katharine Melville
TAY
43:39
Course 1 Open
Splits
Results
6.65km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
Course 2 Open
Splits
Results
5.7km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
Course 3 Open
Splits
Results
4.7km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
Course 4 Open
Splits
Age Class W70
Results
3.5km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
n/c
Sheila Strain
ELO
W70
31:50
Course 5 Open
Splits
Results
2.825km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
Course 6 Open
Splits
Results
3.275km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
1st
Harriet Gillies
42:45
Joseph Lawlor
ESOC
m16
Course 7 Open
Splits
Results
2km
Pos
Name
Club
Age Class
Time
Behind
Course Results
Course 1
Splits
Results
6.65km
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Max Bloor
INT
MO
40:36
2nd
Logan McIntyre
INT
MO
43:28
+2:52
3rd
Fergus Barker
FVO
MO
69:07
+28:31
4th
Iain May
MO
76:04
+35:28
Course 2
Splits
Results
5.7km
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Trevor Hindle
MDOC
MV
38:35
2nd
Alastair Dunlop
CLYDE
MV
40:47
+2:12
3rd
Alison Campbell
BASOC
WO
40:57
+2:22
4th
Mark Wood
ESOC
MV
43:19
+4:44
5th
Laura Hindle
FVO
WO
43:34
+4:59
6th
Rachel Kirkland
INT
WO
45:10
+6:35
7th
Carolyn Hindle
FVO
WO
47:17
+8:42
8th
Nick Langley
CLYDE
MV
48:54
+10:19
9th
Kerry Wood
ESOC
WO
64:20
+25:45
Course 3
Splits
Results
4.7km
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Donald Petrie
CLYDE
MSV
29:05
2nd
Nick Hale
MAROC
MSV
30:40
+1:35
3rd
Graham McIntyre
INT
MSV
33:04
+3:59
4th
Pete Lawrence
GRAMP
MSV
33:06
+4:01
5th
Keith Roberts
MAROC
MSV
35:20
+6:15
6th
Helena Nolan
ESOC
WV
39:49
+10:44
7th
Hugo Barker
FVO
MSV
40:25
+11:20
8th
Rachel Scott
GRAMP
WV
41:42
+12:37
9th
Nicola Melville
FVO
WV
44:37
+15:32
10th
Laura Farquharson
GRAMP
WV
44:49
+15:44
11th
Richard Davison
TAY
MSV
46:33
+17:28
12th
Timothy May
ESOC
MSV
49:05
+20:00
13th
James Morrison
ESOC
MSV
50:54
+21:49
14th
Mark Kassyk
ESOC
MSV
58:45
+29:40
Course 4
Splits
Age Class M65
Age Class W70
Results
3.5km
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Phil Smithard
KFO
MUV
25:32
2nd
Alison Cunningham
ESOC
WSV
25:58
+0:26
3rd
Robin Strain
ELO
M65
MUV
28:17
+2:45
4th
Roger Scrutton
ESOC
MUV
30:30
+4:58
5th
Fiona Hendrie
FVO
WSV
30:37
+5:05
6th
Tricia Alston
INT
WSV
30:46
+5:14
7th
Amelia Petrie
CLYDE
WSV
31:47
+6:15
n/c
Sheila Strain
ELO
W70
Course 4 Open
31:50
8th
Alastair Lessells
ESOC
MUV
32:07
+6:35
9th
Hazel Hindle
MDOC
WSV
35:02
+9:30
10th
Ian Pyrah
ESOC
MUV
35:32
+10:00
11th
Morag McIntyre
INT
WSV
39:30
+13:58
12th
Helen Barker
FVO
WSV
42:42
+17:10
13th
Brenda Clough
TAY
WSV
44:43
+19:11
Robert Findlay
ESOC
MUV
m11
Course 5
Splits
Age Class W70
Results
2.825km
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Sheila Strain
ELO
W70
WUV
27:16
2nd
Eleanor Pyrah
ESOC
WUV
31:17
+4:01
3rd
Fiona Findlay
ESOC
WUV
33:15
+5:59
4th
Kathleen Lessells
ESOC
WUV
35:16
+8:00
5th
Katharine Melville
TAY
WHV
43:39
+16:23
6th
Liz Fraser
TAY
WUV
54:27
+27:11
Course 6
Splits
Results
3.275km
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Morven Farquharson
GRAMP
WJ
41:39
2nd
Harriet Gillies
Course 6 Open
42:45
+1:06
3rd
Kirsty Farquharson
GRAMP
WJ
44:14
+2:35
4th
Jamie Lawlor
ESOC
MJ
48:14
+6:35
5th
Duncan Barker
FVO
MJ
64:11
+22:32
Joseph Lawlor
ESOC
Course 6 Open
m16
Course 7
Splits
Results
2km
Pos
Name
Club
Age Class
Class
Time
Behind
1st
Andrew Twigg
FVO
MYJ
14:45
2nd
Rowan Lawlor
ESOC
MYJ
17:50
+3:05
Back to Top